Левски допусна късен обрат

Съставът на Левски в очакване на началото на мача Снимка: Sportal.bg
Съставът на Левски в очакване на началото на мача

Левски загуби последната си проверка по време на летния си подготвителен лагер с 1:2 от Аустрия (Виена). Мачът се игра на прочутия стадион "Франц Хор" в австрийската столица и изпълни ролята на официално представяне на отбора на домакините за новия сезон.

Българите, които излязоха с резервния си жълт екип, поведоха през първата част след комбинация на новите попълнения в атаката си Даниел Младенов и Гара Дембеле.

Аустрия обаче върна гола аванс в началото на второто полувреме чрез националния нападател Роланд Линц, а в 87-ата мин. влезлият като смяна Тифнер се възползва от подхлъзване на резервата на Левски Бензукан и донесе победата на своя отбор.

Президентът на "сините" Тодор Батков наблюдава мача и изрази задоволството си от новопривлечените футболисти. Той също така заяви, че има време да бъде купен още един играч за поста дефанзивен халф.

„Отборът стои добре, много съм доволен от новите попълнения. Продължаваме да търсим още един футболист за новия сезон. Доволен съм и че няма контузени, има и равностойни резерви", сподели адвокатът.

Не така възторжен бе старши треньорът на Левски Ясен Петров... "Още ме е яд, че загубихме от австрийците. Смятам, че с усилията, които вложиха футболистите, и с играта, която показаха, не заслужаваха да загубят. И днес направихме грешки в дефанзивен план, но в атака сътворихме хубави комбинации. Съумяхме да контролираме топката в голяма част от двубоя и като цяло оставихме добри впечатления. Радва ме, че поддържахме добър ритъм, който беше нарушен чак в края на двубоя от направените смени", заяви той.

Идния четвъртък, 15 юли, "сините" излизат в София срещу съперника си във Втори квалификационен кръг за Лига Европа Дъндолк. Снощи ирландците победиха люксембургския Гревенмахер с 2:1 на свой терен и с общ резултат 5:4 се класираха напред.

Междувременно вечният съперник на Левски - отборът на ЦСКА, също изигра поредна контрола на лагера си в Германия. "Червените" победиха с 4:3 дублиращия отбор на Хановер.