Пато прати Милан на четвъртфинал за Купата

С гол в първото продължение срещу Новара Алешандре Пато прати Милан на четвъртфинал за Купата на Италия Снимка: Getty images

Желаният от Пари Сен Жермен нападател Алешандре Пато прати Милан на четвъртфинал в турнира за Купата на Италия. Късно снощи „росонерите" се наложиха над последния в серия „А" Новара с 2:1 в осминафинална среща като победното попадение бе дело именно на Пато в 100-та минута.

Изходът на срещата бе решен в продължения след като Милан откри резултата още в 24-та минута с гол на Стефан Ел Шаарави, а Новара изравни чрез Иван Радованович в 88-та минута.

Пато се появи като резерва през второто полувреме, а в 100-та минута се възползва от чудесна асистенция на сънародника си Робиньо и прати Милан в следващия етап на турнира. Малко по-късно пък самият Робиньо уцели гредата и пропусна да направи победата на „росонерите" още по-изразителна. Шанс за изява в двубоя получи и 38-годишния ветеран Филипо Индзаги. Той имаше няколко възможности да отбележи гол, но не успя да се възползва.

Лошата новина за треньора Масимилиано Алегри обаче е получената от Пато контузия по време на второто продължение. Днес нападателят ще се подложи на допълнителни прегледи, които да установят точното му състояние.

Съперник на Милан на четвъртфиналите ще бъде Лацио. Двубоят е на 25 януари.