Литекс обърна Берое у дома

Балъков и Литекс спечелиха трудно у дома срещу Берое Снимка: LAP.bg
Балъков и Литекс спечелиха трудно у дома срещу Берое

Литекс спечели с 2:1 домакинството си на Берое от третия кръг на А група, като победата дойде в последните минути на мача. Гостите поведоха рано - още в 7 минута с гол на Салим Керкар, който получи топката пред дъгата на наказателното поле и оттам стреля точно за 0:1.

Активната игра на гостите им даде възможност да удвоят аванса си след броени минути, но Крис Гади пропусна да вкара.

В 16 минута съдията отмени гол на Уилмар Джордан от Литекс заради засада, а след това тимът на Красимир Балъков иззе инициативата от играчите на Берое. Надмощието на терена обаче не доведе до голове и Берое приключи първото полувреме с гол аванс.

Десет минути след почивката Литекс получи дузпа, след като Елиаш от Берое игра с ръка. Джордан изпълни наказателния удар, но прати топката в аут.

В 79 минута Литекс успя да изравни, като голът вкара влезлият като резерва Милчо Ангелов, който излъга един защитник на Берое и стреля към вратата, Иван Караджов хвана топката, но след това я изпусна и тя влезе в мрежата му.

Победният гол падна в последната минута от петте минути, дадени като продължение. Ваюши центрира в наказателното поле, Илия Миланов я удари с глава назад, тя се отклони леко в играч на Берое и влезе във вратата. Караджов реагира много остро на гола и замахна да удари един от играчите на Литекс, което му донесе червен картон.

След този мач Литекс е на 9-ото място с 3 точки, а Берое заема 11-ото място с 2 точки.