Цвети Пиронкова отвя втората ракета на Естония, България спечели

Първата ракета на България бе безапелационна срещу естонката Анет Контавейт Снимка: Getty Images
Първата ракета на България бе безапелационна срещу естонката Анет Контавейт
Нашите момичета бяха хит и на гала вечерта на откриването на "Фед къп" 2012 Снимка: Gong.bg
Нашите момичета бяха хит и на гала вечерта на откриването на "Фед къп" 2012

Първата ракета на България Цветана Пиронкова победи безапелационно Анет Контавейт с 2-0 сета - 6:2, 6:1 във втория мач на сингъл от срещата ни с Естония в първия ден на "Фед къп" в Израел, съобщава Gong.bg.

В остъствието на водещата тенисистка на съперника ни Естония - Кая Канепи, която е в Топ 30 на света, пловдивчанката получи за съперничка Анет, която е под №570 в световната ранглиста.

Още в откриващия гейм на първия сет при сервис на Контавейт, Цвети поведе с 1:0, след това взе своето подаване. Стигна се до 3:1 за българката, но естонката изравни до 3:3. Следващите три гейма бяха за Цвети и тя спечели първия сет със 6:3.

Вторият сет бе под пълната диктовка на Пиронкова, която даде само гейм на Анет и спечели със 6:1.

Така тя взе мача с 2:0 сета и България победи Естония.

По-рано през деня Елица Костова се наложи над Маргит Рютел с 2-0 сета - 6:2, 6:1.

В срещата без значение на двойки ще играят Пиронкова-Дия Евтимова срещу Ева Паалма - Татяна Воробьова.