Мартин Петров с първа победа в Англия

Мартин Петров отново имаше повод за радост с екипа на Болтън, вече и в официална среща Снимка: Daylife.com

Мартин Петров игра 88 минути за победата на своя Болтън с 3:1 като гост на Уест Хем. Българинът на няколко пъти осъществи типичните си пробиви по крилото, но герой на мача стана шведският нападател Йохан Елмандер, който отбеляза два гола. До голяма степен домакините от Лондон сами са си виновни за неуспеха, тъй като пропуснаха да открият резултата от дузпа чрез Карлтън Коул през първото полувреме, а вместо това след почивката националният защитник Матю Ъпсън си отбеляза автогол.

Арсенал разгроми новаците от Блекпул с 6:0, като хеттрик отбеляза младият нападател Тео Уолкът, а новото попълнение Маруан Шамак записа първи "официален" гол за "артилеристите".

Със същия резултат 6:0, но като гост, шампионът Челси се разправи с Уигън, а с по два гола се отличиха разочаровалите на Мондиал 2010 Никола Анелка и Саломон Калу. "Латикс" се очертават като редовен клиент на "сините", след като в последния кръг на миналото първенство бяха разгромени на "Стамфорд Бридж" с още по-категоричното 0:8.

Другите герои на кръга до момента са Гарет Бейл от Тотнъм и Крейг Гарднър от Бирмингам, които с по две попадения донесоха първи победи в това първенство с по 2:1 за отборите си съответно срещу Стоук Сити и Блекбърн.

Утре играят останалите двама българи във Висшата лига. Стилиян Петров ще изведе като капитан Астън Вила на гостуването на новака Нюкасъл, а Димитър Бербатов по всяка вероятност ще започне като резерва мача на Манчестър Юнайтед в Лондон срещу Фулъм.

В понеделник е дербито на кръга между Манчестър Сити и Ливърпул.