Пол Скоулс и Тотнъм запазиха жива надеждата на Юнайтед

Пол Скоул остави Юнайтед в играта за титлата Снимка: getty images/guiliver photos
Пол Скоул остави Юнайтед в играта за титлата

Подписалият нов едногодишен договор с Манчестър Юнайтед Пол Скоулс донесе победата на тима си с 1:0 в дербито срещу Манчестър Сити.

Ветеранът реализира в последната минута на продължението на двубоя в Ийстланд, а успеха запази живи надеждите на „червените дяволи" за рекордна четвърта поредна титла.

Българският национал Димитър Бербатов остана резерва за сметка на Уейн Рууни и се появи в игра в 75-та минута. Осем минути по-късно нападателят изпусна отлична възможност за гол след като ударът му мина покрай Шей Гивън.

„Дербито е повече от важно за Манчестър, ако се има предвид страстта на привържениците. Тези три точки са изключително важни за нашия дух и позицията ни в класирането", категоричен бе Бербатов часове преди срещата.

„Победата над Сити в Ийстланд ще потвърди, че ние сме най-добрият отбор в този град. Затова успехът е много важен", допълни още националът.

Часове след това бившият тим на българина Тотнъм направи страхотен подарък за Юнайтед. Шпорите биха с 2:1 претендента и лидер в класирането Челси. Головете за победителите отбелязаха Джърмейн Дефоу и Гарет Бейл, за "сините" се разписа Франк Лампард. Челси доигра мача с десет души след като Джон Тери бе отстранен за втори жълт картон през второто полувреме.

Това е втори пореден успех за Тотнъм през седмицата и втори срещу претендент за титлата. В средата на седмицата тимът би с 2:1 Арсенал.

Така разликата между Манчестър Юнайтед и Челси вече е само една точка в полза на лондончани - 76 точки за "червените дяволи" срещу 77 за лидерите в класирането.

Тотнъм пък даде сериозна заявка за четвъртото място в класирането и за място в Шампионската лига. Битката е между шпорите и Манчестър Сити, в момента Тотнъм е четвърти с 64 точки, тимът на Роберто Манчини е пети с две по-малко.