Раул с първи хеттрик в Германия

Раул отбеляза първия си хеттрик в Германия срещу Вердер (Бремен) Снимка: getty images
Раул отбеляза първия си хеттрик в Германия срещу Вердер (Бремен)

Испанската легенда Раул Гонзалес Бланко отбеляза първия си хеттрик в първенството на Германия с екипа на Шалке 04. Нападателят вкара три попадения при разгрома на „кралскосините" над Вердер (Бремен) с 4:0 в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата. Автор на четвъртия гол стана друг бивш играч на Реал (Мадрид) - Кристоф Метцелдер.

Вердер завърши мача с 10 души след като Филип Баргфреде бе изгонен с два бързи жълти картона за нарушения срещу Хурадо. Така Шалке записа ценни три точки в актива си, които го изкачиха на 14-та позиция в класирането. Вердер е на 11-то място, но в последните си три мача е спечелил само една точка, няма нито един отбелязан гол, а е получил 10.

В дербито на 13-ия кръг Байер (Леверкузен) и Байерн (Мюнхен) завършиха 1:1. Попадението за шампионите бе дело на Марио Гомес. Това бе гол №8 за нападателя през този сезон.

В продължението на първото полувреме обаче Пранич фаулира Сам на границата на наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Артуро Видал, който не трепна и изравни резултата.

Във 2-та минута съдията Флориан Майер отмени редовен гол на Бастиан Швайнщайгер заради засада. С равенството Байер изпусна второто място и остава трети. Байерн падна с две места и се намира на осма позиция.

На второто място в класирането се върна Майнц 05. Тимът на Томас Тухел записа първа победа след две поредни поражения след като се наложи с 3:2 над Борусия (Мьонхенгладбах) като гост. След скучно първо полувреме двата тима се разиграха след почивката и успяха да си отбележат пет гола, като в крайна сметка два късни гола на Сами Алагуи донесоха трите точки на гостите. Преди това пък точни бяха Марко Ройс (53, 69) и Андре Шюрле (64).

Борусия (Дортмунд) запази първото си място в класирането след като победи с 2:1 Фрайбург в мач от 13-ия кръг на германския шампионат. Лидерите в Германия изоставаха с 0:1 до 75-ата минута, но в крайна сметка стигнаха до обрат и имат седем точки преднина на върха.