Кръв и драма на Сити - Юнайтед

На "Етихад" имаше и нахлули фенове... Снимка: Michael Mayhew
На "Етихад" имаше и нахлули фенове...

Кръв, драма, голове... Холивудско присъствие в лицето на Том Круз и Робърт Дювал. Пълни трибуни и страхотен футбол.

Юнайтед победи Сити с 3:2 като гост в градското дерби от Висшата лига на Англия с марков гол на Робин ван Перси.

Марков като изпълнение и марков като период от мача за победно попадение на "червените дяволи" - във втората минута на добавеното време.

Сити натисна от първата минута, но мълниеносна контра на Юнайтед завърши с гол на Уейн Рууни. Отново английският национал бе точен за 2:0 за гостите. Така завърши полувремето.

След антракта "гражданите" наложиха тотална доминация. Туре и Сабалета материализираха усилията на целия отбор.

Около 5 минути преди края на редовното време статуквото бе възстановено - 2:2. Нова серия на "Мисията невъзможна"? И то пред погледа на "титуляра" Том Круз...

Не точно.

Нарушение на границата на пеналта... Засилка на Робин ван Перси, страхотно изпълнение, лек рикошет и 3:2 за Юнайтед в 92-та минута.

Футболистите на Юнайтед полудяха от радост. Отидоха да празнуват пред сектора със свои привърженици. Предмет (навярно монета), полетял от феновете на Сити, причини аркада на Рио Фърдинанд, който като че ли бе кривнал, веейки фланелка пред "граждани".

Напрежението ескалира, а стюардите с мъка овладяха люлеещата се небесносиня тълпа. Дойдоха и бобита.

Необичайна гледка за Англия, но залогът беше голям.

В следващите дни ще четем полицейските сводки. В Англия такива неща не се прощават.