Бербатов би Иванков без да играе, равенство на "Айброкс"

С този удар от близо 25 метра Нани преодоля Иванков Снимка: Getty Images
С този удар от близо 25 метра Нани преодоля Иванков

Манчестър Юнайтед очаквано победи турския първенец Бурсаспор с минималното 1:0 в третия си мач от група "C" на Шампионската лига.

Българското дерби в най-силния европейски клубен турнир така и не се състоя, тъй като мениджърът на "червените дяволи" Сър Алекс Фъргюсън остави Димитър Бербатов на резервната скамейка.

Бившият страж на националния ни отбор Димитър Иванков обаче пази за гостите през цялото време, като представянето му бе повече от прилично.

Юношата на Левски трябваше да се намесва решително още в 3-ата минута, когато Македа получи от Андерсон една топка в наказателното поле и от труден ъгъл обстрелва.

Четири по-късно Иванков бе принуден да капитулира. Нани пое кълбото по дясното крило, след което напредна няколко метра към централната част и стреля с вътрешен фалц от близо 25 метра. Въпреки усилията на българския вратар да достигне топката, тя влетя в долния му десен ъгъл.

На практика това бе и най-интересният епизод в иначе скучния мач на "Олд Трафорд".

Единствено резервата Чичерито имаше реална възможност за удвояване на резултата четири минути преди края, озовавайки се сам срещу Иванков, но прати топката покрай дясната греда в аут.

Турците пък в нито един момент от двубоя не застрашиха Кушчак, като ясно си личеше тяхното притеснение и неопитност в подобни европейски мачове.

В самия край имаше малко емоции за българската публика, когато при един свободен удар за гостите Иванков отиде да скача редом до своите съотборници пред вратата на Юнайтед, но не успя да играе с топката и малко след това прозвуча последният съдийски сигнал.

В другата среща от тази група Глазгоу Рейнджърс и Валенсия поделиха точките на "Айброкс" и завършиха 1:1. И двете попадения бяха дело на един и същи човек - Морис Еду.

В 34-ата минута Владимир Вайс центрира от ъглов удар в малкото наказателно поле на Валенсия. Там за високата топка скочиха Еду и Сезар Санчес, като тъмнокожият футболист успя да я насочи във вратата за 1:0.

Еду успя да се разпише ефектно в собствената си врата в самото начало на второто полувреме. Топката бе центрирана от свободен удар, където американецът ефектно я прати с парабола в левия на Макгрегър ъгъл.

Рейнджърс определено може да съжалява за изпуснатата победа, след като имаше повечето положения в мача, а фатални пропуски направиха Нейсмит, Папач и Милър. За "прилепите" пък шанс пред гола нямаха Ернандес и Солдадо.