Виктор Генев наказа родния си Левски

Виктор Генев (в средата) отбеляза победния гол за Славия в контролата срещу Левски Снимка: Sofia Photo Agency

Бившият защитник на Левски Виктор Генев донесе победата на Славия с 2:1 в контролна среща, играна на стадиона в Овча купел.

"Белите" имаха превъзходство през по-голямата част от мача и откриха резултата през първото полувреме чрез новото си бразилско попълнение Жозиаш Басо.

В 79-ата Левски изравни с гол на резервата Даниел Младенов, но само четири минути по-късно Генев се разписа с глава след корнер.

В края на мача "сините" имаха шанс да се преборят за равенство, но юношата Цветелин Тонев уцели гредата.

Двамата треньори Емил Велев и Ясен Петров подмениха почти целите си състави в течение на мача, като в края на срещата теренът бе пълен с футболисти в тийнейджърска възраст от школите на Славия и Левски.

С бялата фланелка дебютира 20-годишният бивш юношески национал на Франция Хишем Слимани. Халфът е на проби и игра през цялото второ полувреме за Славия.