Куп промени в Левски за мача с Калиакра

Гара Дембеле пропуска днешния мач на Левски в А група Снимка: БГНЕС
Гара Дембеле пропуска днешния мач на Левски в А група

Куп промени направи треньорът на Левски Ясен Петров за днешния мач на „сините" от четвъртия кръг на А група срещу Калиакра. Срещата е от 18,00 ч. на стадион „Георги Аспарухов".

Двубоят пропускат голмайсторът Гара Дембеле и Веселин Минев. Двамата се оплакват от леки контузии и вчера дори не тренираха с отбора.

Аут е и новото попълнение Кирил Акалски, като за вратарския пост Петров отново ще избира между Георги Петков и Божидар Митрев.

В групата за първи път от началото на този сезон попадна друг новопривлечен - Калин Щърков. Аут са Лъчезар Балтанов, който продължава да лекува контузия и Христо Йовов. Опитният играч вчера се подготвяше с отбора, но от треньорския щаб предпочетоха да го запазят за домакинството на АИК от плейофите за Лига Европа в четвъртък.

„Гара Дембеле има проблеми в адукторите, а Веско Минев е с възпаление на крака. Те ще почиват срещу Калиакра, защото мислим и за мача с АИК. Същото е положението с Христо Йовов. Правим всичко възможно, за да е готов за срещата в четвъртък. Калиакра е отбор, който се опитва да играе футбол. Надявам се, че и срещу нас ще се опитат да го направят. Там се работи сериозно, така че не трябва да има никакво подценяване", обяви Ясен Петров на пресконференция преди мача днес.

На другия полюс е вечният съперник на „сините" ЦСКА. „Армейците" са домакините от 21,00 ч. на Черно море. Новият треньор на тима Гьоре Йовановски не направи промени в групата, с която се противопостави на уелския ТНС в четвъртък.

Снощи наставникът и щаба му пък гледаха от трибуните двубоя между Сливен и Академик (София). В следващия кръг ЦСКА гостува именно на Сливен.

Междувременно стана ясно, че контузеният от мача с Видима-Раковски защитник на ЦСКА Апостол Попов ще претърпи операция в четвъртък. След нея ще стане известно и колко време ще се възстановява играча.

В последния двубой от днешната програма на А група Локомотив (Пловдив) приема Литекс. Двата отбора оглавиха класирането след миналия кръг, като мачът трябваше да се играе в събота. Заради евроучастието на Литекс обаче той бе преместен с ден. Вчера шампионите тренираха в Брестник.

„Надявам се, че на „Лаута" ще се представим добре. Имаме проблеми с окомплектоването на състава, но се надявам, че хората, на които ще разчитаме срещу Локомотив, ще се справят. В последния момент ще решаваме за някои футболисти. В Пловдив се играе тежко", обяви пред официалния сайт треньорът на Литекс Петко Петков.

Колегата му от Локомотив (Пловдив) Христо Бонев не направи промени в групата и ще разчита на същите играчи, които преди седмица биха Сливен с 1:0 и изведоха отбора до първо място в А група.