Германия отне олимпийската мечта на волейболистите

Това беше последен мач за националния отбор за двама от лидерите на България - Теодор Салпаров и Виктор Йосифов Снимка: CEV

България загуби с 1:3 гейма от Германия в полуфинала на европейската олимпийска квалификация в Берлин и се прости с надеждите си да участва на Токио 2020 през лятото.

Българските волейболисти се бориха геройски тази вечер срещу домакините на турнира, но загубиха в отделните части с 20:25, 23:25, 25:20 и 23:25.

Немците започнаха много силно и в първите два гейма с отлично посрещане и блокади надиграваха нашите. В тези две части Германия си осигуряваше комфортна преднина сравнително рано и не я изпускаше, макар че нашите на няколко пъти правеха силни серии.

В първата част България изоставаше с 11:17, но успя да стопи пасива до една точка. В края обаче Германия не ни остави шансове - 25:20. Във втората част отново трябваше да наваксваме 4-5 точки и почти успяхме, но при 23:24 Германия реализира още първия си геймбол.

В третата част "лъвовете" показаха изключителен характер и подобриха представянето си. Геймът вървеше точка за точка, но към края силните сервиси на Тодор Скримов ни донесоха безценен аванс и спечелихме с 25:20.

Последният гейм беше истински трилър, в който България отново успя да заличи преднина на Германия от няколко точки, но все пак отстъпи.

При няколко ключови точки в края съперниците ни показаха по-здрави нерви и се поздравиха с победата.

Германия ще играе финал на квалификацията срещу Франция, в който ще спори за олимпийската квота.

България пък отново няма да бъде представена във волейболните турнири на Олимпиадата. За последно мъжкият национален тим участва в Лондон 2012 и завърши четвърти.