Ние си знаем - победа!

Отново пълна зала, отново победа! Волейболните национали на България спечелиха по-трудно второто си домакинство на Аржентина от Световната лига, но всичко е добре, когато завършва добре.

Нашите загубиха първия гейм, но след това взривиха залата. Обърнаха до 2:1, а затвориха мача драматично с 31:29 в четвъртата част. Иначе в числа нещата изглеждаха така - 17:25, 25:19, 25:21, 31:29.

Успехът бе 4-ти пореден от 4 мача за възпитаниците на Камило Плачи. България вече има актив от 11 точки, с което заема първото място в Група "А" заедно с Бразилия.

Очаква се селекционерът Камило Плачи да съобщи състава за гостуването на САЩ и Бразилия, които предстоят.

Тимът ни тръгва за тези мачове във вторник. Първо играем със САЩ на 28 и 29 юни в Рино, а срещите с Бразилия са на 5 и 6 юли.

"Днес се получи много по-труден мач, защото вчера ние играхме много добре, а Аржентина много лошо. Днес Аржентина игра по съвсем различен начин. Истинският мач беше днес", коментира селекционерът Плачи.

"Мога да кажа, че днес ми хареса целият отбор, защото успяхме да излезем от един много тежък момент в третия гейм. Дори тези момчета, които влязоха само за една точка, помогнаха изключително много", каза още италианецът.

БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 3:1 (17:25, 25:19, 25:21, 31:29)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 5, Цветан Соколов 23, Тодор Алексиев 21, Тодор Скримов 4, Виктор Йосифов 11, Светослав Гоцев 5 - Теодор Салпаров-либеро (Валентин Братоев, Николай Учиков, Добромир Димитров)

Старши-треньор: Камило Плачи

АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко 4, Бруно Романути 17, Федерико Перейра 10, Пабло Бенголеа 8, Пабло Крер 10, Себастиан Соле 10 - Алексис Гонсалес-либеро (Родриго Кирога 1, Кристиан Поглажен, Николас Уриарте, Иван Кастелани 3, Мартин Рамос)

Старши-треньор: Хавиер Вебер