Лудогорец би с едно на мъка и си върна върха

"Зелените" се измъчиха срещу пловдивското Локо Снимка: Sport1.bg
"Зелените" се измъчиха срещу пловдивското Локо

Лудогорец постигна инфарктна победа с 1:0 над Локомотив Пд и се върна на върха в "А" група. Жуниор Кишада влезе като резерва и се разписа за шампионите в 87-та минута. Така тимът от Разград отново изпревари Левски с 2 точки.

"Зелените" бяха по-добрият отбор през целия мач, но успяха да се доберат до гола едва три минути преди края на редовното време. След центриране от корнер, Моци отклони топката с глава към Кишада, който бе оставен непокрит на задната греда. Нападателят отправи слаб шут от 4-5 метра, но късметът бе с него, тъй като вратарят Господинов и двама бранители не успяха да изчистат топката и тя се озова в мрежата на гостите.

Това бе едва вторият успех на Лудогорец в последните 6 мача и едва третия гола за тима воден от Ивайло Петев за повече от месец.

"Всяка победа дава самочувствие. Дано след днешната среща заиграем по-спокойно. Не трябва да подценяваме играта в защита на Локо (Пд). Те се защитаваха много добре. Титлата е нашата цел от самото начало. Имаме потенциал, важното е да играем по-уверено. Показаният характер в края на мача даде резултат", заяви Петев.