Андре Вияш-Боаш почна с победа в Челси

Фернандо Торес вкара гол, а Челси записа първа победа под ръководството на новия си мениджър Андре Вияш-Боаш Снимка: getty images

Новият мениджър на Челси Андре Вияш-Боаш записа победа още в първия си мач начело на лондонския тим. Късно снощи "сините" изиграха контрола срещу Уикъмб Уондъръръс, който от новия сезон ще играе в Първа лига.

Двубоят, който бе и първата проверка на Челси за подготвителния период, завърши 3:0 в полза на тима на Вияш-Боаш.

Едно от попаденията бе дело на испанския национал Фернандо Торес. Нападателят премина в Челси през януари срещу сумата от 50 милиона евро, платена на Ливърпул. За първите си шест месеца на "Стамфорд Бридж" той успя да вкара само един гол.

Снощи Торес вкара втория гол за Челси в 52-та минута. Той се възползва от пас на Никола Анелка. Другите попадения бяха дело на възстановявалият се дълго ог травма Йоси Бенаюн в 4-та минута и завърналият се под наем от Витес Слободан Райкович.

До края на мача Соломон Калу уцели греда, а Торес пропусна да вкара втори гол.

Следващата контрола на Челси е в събота срещу Портсмут.