Славия и Локомотив (Сф) със загуби от съседи

Стефано Кунчев бе вратарят на Славия при загубата от втородивизионния румънски Петролул Снимка: Sofia Photo Agency
Стартовият състав на "железничарите" днес Снимка: Gong.bg
Стартовият състав на "железничарите" днес

Отборите на Славия и Локомотив (София) загубиха с по 0:1 съответно от румънския Петролул и македонския Работнички в поредни контроли на лагерите си в Турция.

„Белите" направиха посредствен мач и заслужено загубиха от втория в румънската Втора дивизия. През първата част Даниел Пеев и Георги Христов имаха шансове за гол, но не уцелиха противниковата врата и полувремето завърши при нулево равенство.

Резултатът бе открит в 54-тата минута, когато точен бе резервата Катарама. Той получи топката отдясно, премина през Дениран и с мощен шут я вкара във вратата на Стефано Кунчев. В 71-а минута Николай Божов отбеляза гол, но, преди да стреля към вратата, имаше вдигнат флаг за засада, който нападателят не видя и отигра ситуацията. В края на мача уникален пропуск направи Спас Георгиев. Той проби по лявото крило, влезе в наказателното поле, стреля, топката рикошира в двама румънци и пас се върна при него. От четири метра обаче Георгиев не уцели вратата.

Единственото попадение в срещата Локомотив - Работнички падна в 22-ата минута, когато Горанов сгреши и загуби топката пред наказателното поле на „червено-черните", Андонов излезе сам срещу Пейков и с удар покрай вратаря прати топката в мрежата. През първите 45 минути „железничарите" записаха най-слабото си полувреме по време на контролите в Турция и можеха да са доволни, че падат със само един гол разлика.

През втората част Локомотив се представи по-добре, но македонците накъсваха играта и бавеха времето, за да стигнат до победата. Най-чистото положение за софиянци в двубоя бе в 89-ата минута, когато Романов центрира право на главата на Идриси, но той стреля в ръцете на вратаря и пропусна да изравни.