Ливърпул завърши годината с победа

Крейг Белами вкара два гола на "свраките" Снимка: Getty Images
Крейг Белами вкара два гола на "свраките"
Лидерът на Ливърпул Стивън Джерард отбеляза първия си гол за сезона и гледа напред след една ужасна година, изпълнена с контузии Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Нюкасъл с 3:1, като герой на мача стана бившето крило на „свраките" Крейг Белами.

Уелсецът направи страхотен мач, отбелязвайки два гола. Неговото представяне бе в контраст с това на друг бивш нападател на съперника - най-скъпият английски футболист Анди Керъл, който преди година премина в Ливърпул от Нюкасъл за 35 млн. паунда.

В отсъствието на наказания Луис Суарес Керъл получи шанс за изява, но не успя да се разпише.

Третият гол в мача бе дело на титулярния капитан на „червените" Стивън Джерард, който влезе в 57-ата минута, за да запише своя втори мач след възстановяването си от травма в глезена и общо четвърти за сезона.

„Чудесно е да се завърнеш. Имах ужасна година с много контузии, но сега просто искам да гледам напред. Радвам се, че съм отново с момчетата и че отново се разписах", заяви халфът пред „Sky Sports".

Джерард също така защити съотборника си Керъл, който има едва 2 гола в 16 мача в настоящата кампания... „Мисля, че той направи всичко възможно, за да вкара тази вечер. Нямаше късмет, но ако продължава в същия дух съм сигурен, че головете ще дойдат. Това не зависи само от него, трябва и останалите да му подават, защото сме отбор", каза английският национал.