ЦСКА с обрат срещу Криводол

Алжирският национален вратар Раис М'Боли дебютира за новия си клуб ЦСКА Снимка: Getty Images
Алжирският национален вратар Раис М'Боли дебютира за новия си клуб ЦСКА

Отборът на ЦСКА победи с 3:1 в приятелска среща Ботев (Криводол). Мачът се игра на ст. „Българска армия".

Гостите, които са последни в класирането на Западната „Б" група откриха резултата във втората минута с удар от 35 метра, прехвърлил излезлия напред Иван Караджов. В 32-ата мин. третият национален вратар бе заменен от Здравко Чавдаров под освиркванията на 800-те зрители. Караджов направи цирк, като се закани на феновете, които го псуваха с думите „Като сте толкова отворени, елате да се разберем навън...".

В края на първото полувреме „армейците" успяха да изравнят чрез Димитър Илиев, а през втората част стигнаха до пълен обрат след автогол на Милчев от Ботев и късно попадение на бразилеца Маркиньош.

Дебют за „червените" записаха националният вратар на Алжир Раис М'Боли, който бе привлечен от Славия, и 19-годишният аржентински халф Лукас Трекаричи. Сред титулярите бе още 17-годишното сръбско крило Никола Радулович.

В събота ЦСКА приема шампиона Литекс в дербито на VI кръг на новия шампионат на „А" група.