Ман Сити падна от Евертън, Шампионската лига под въпрос

Лион Озмън (вляво) отбеляза победния гол за "карамелите" Снимка: Getty Images
Лион Озмън (вляво) отбеляза победния гол за "карамелите"
Българският капитан на Астън Вила Стилиян Петров игра цял мач при равенството 1:1 с Уигън Снимка: Getty Images

Четвъртият в класирането на Висшата лига на Англия Манчестър Сити направи грешна стъпка, падайки с 1:2 като гост на Евертън.

Вероятната загуба на концентрация предвид предстоящия идната седмица финал за Купата на Футболната асоциация срещу Стоук Сити не е оправдание за "гражданите", тъй като те рискуват да изпуснат скъпоценното си място в Шампионската лига догодина.

"Небесносините" от Манчестър все пак поведоха в интересния двубой в Ливърпул с ранен гол на Яя Туре, но през второто полувреме домакините успяха да постигнат обрат.

Преследвачът на Сити Тотнъм играе в момента на своя "Уайт Харт Лейн" с намиращия се в зоната на изпадащите Блекпул и ако постигне очаквана победа, ще се доближи на четири точки от манчестърци, а във вторник предстои изиграването на отложения двубой помежду им, като разликата би могла да намалее на една точка два кръга преди края.

Междувременно Астън Вила, където капитан е Стилиян Петров, завърши 1:1 на свой терен със слабака Уигън, но на практика в бирмингамския клуб могат да са спокойни за оставането си в елита, тъй като имат 42 точки и са на безопасно разстояние от зоната на отпадащите.

Другият българин във Висшата лига, чийто отбор игра днес - Мартин Петров от Болтън, остана на пейката при домакинската загуба с 1:2 от Съндърланд.

Третият ни сънародник в Премиършип Димитър Бербатов се подготвя за големия сблъсък утре, в който неговият Манчестър Юнайтед ще решава съдбата на титлата срещу втория Челси. Очаква се Митко да започне като резерва за сметка на предпочитаната от мениджъра Алекс Фъргюсън нападателна двойка Хавиер Ернандес - Уейн Рууни.