Ювентус с второ поредно равенство

Новото попълнение на Ювентус Елиеро Елиа не направи успешен дебют в мача с Катания, завършил 1:1 Снимка: Getty Images

Италианският гранд Ювентус завърши 1:1 във втори пореден мач - този път като гост на непретенциозния Катания. След като започнаха силно сезона с победи над Парма и Сиена, през седмицата „бианконерите" направиха хикс у дома с Болоня.

Треньорът Антонио Конте започна срещата с няколко промени в състава, като за пръв път титулярно място получиха чилиецът Артуро Видал и новото холандско попълнение Елиеро Елиа.

Юве се оказа догонващ в резултата в 29-ата минута, когато домакините поведоха с гол на аржентинския нападател Гонсало Бергесио.

Момчетата на Винченцо Монтела можеха и да увеличат своя аванс в началото на второто полувреме, когато Дженаро Делвекио пропусна от чиста позиция, но вместо това Милош Красич изравни резултата.

Ремито 1:1 се запази до края, но въпреки това Юве запази лидерската си позиция с 8 точки от 4 изиграни мача.

Същият актив, но по-лоша голова разлика има Удинезе, който завърши наравно - 0:0 като гост на Каляри.

Нулевото равенство е най-популярният резултат в този кръг, след като Лацио и Палермо приключиха по същия начин, както и снощи Наполи и Фиорентина.