Сити пак бие лошо, вече е втори

Яя Туре прие на два пъти поздравите на своите съотборници в мача с "чуковете" Снимка: AP
Яя Туре прие на два пъти поздравите на своите съотборници в мача с "чуковете"

Манчестър Сити продължи победния си рейд в английската Висша лига и разби Уест Хем с 3:1 насред "Ъптън Парк" този следобед.

Така "гражданите" излязоха временно на второ място в таблицата с 32 точки, колкото има и лидерът Арсенал. "Топчиите" обаче имат мач по-малко, който е дербито с Манчестър Юнайтед в понеделник.

От своя страна "червените дяволи", които имат 31 точки, са трети, но и имат да играят освен с Арсенал и с Блекпул. Четвърти засега е Челси с 30, който утре гостува на петия Тотнъм (26).

Котдивоарският национал Яя Туре блесна за Сити, разписвайки се на два пъти във вратата на Грийн. Той откри головата си сметка и тази на своя тим след половин час, когато с мощен шут от 14-15 метра прати топката под гредата.

В 73-ата Туре проби по лявото крило, преодоля съперников играч и от много малък ъгъл промуши топката между стража на "чуковете" и дясната му греда за 2:0.

3:0 направи Джонсън в 81-ата, когато бе изведен сам срещу Грийн, преодоля го и вкара в празната врата. Домакините стигнаха до почетно попадение минута преди да изтекат редовните 90. Топката бе центрирана от ъглов удар и Томкинс скочи най-високо, за да я прати зад Харт.

Астън Вила без все още лекуващият контузия Стилиян Петров се наложи с 2:1 над Уест Бромич в друг мач. Даунинг в 25-ата и Хески в 80-ата минута дадоха солиден аванс за бирмингамци, а Дорънс върна един гол малко преди последния съдийски сигнал.

В другите срещи Блекпул би минимално с 1:0 като гост Стоук Сити, докато Евертън - Уигън и Фулъм - Съндърланд извъртяха нулеви ремита.