Барса загуби две точки в Севиля, Реал се приближава

Този път Меси не успя да помогне на съотборниците си да победят Снимка: Getty Images
Този път Меси не успя да помогне на съотборниците си да победят

Севиля успя да измъкне точка от испанския хегемон Барселона, завършвайки 1:1 на "Рамон Санчес Писхуан" в последния двубой от XXVIII кръг на Примера дивисион.

Така преднината на каталунците пред Реал бе стопена на 5 точки.

Топката влетя във вратата на андалусийците още в 8-ата минута, но попадението на Меси от фаул не бе зачетено заради фаул на Бускетс срещу Руано в наказателното поле.

Малко по-късно съдията очевидно компенсира, като не пожела да види игра с ръка на Алвеш в собственото си наказателно поле.

Все пак по-активният отбор на гостите излезе напред в 30-ата минута, когато защитата на Севиля проспа едно центриране от свободен удар. В крайна сметка Алвеш изкочи зад защитата, подаде успоредно към Къркич и той на свой ред опъна мрежата.

Меси пък пропусна да покачи в 42-ата минута с глава, като пръв помощник на вратаря Варас се оказа напречната греда.

Домакините съумяха да отвърнат на удара в 49-ата минута. Тогава Негредо ангажира около себе си почти цялата защита на Барселона, след което центрира към Навас и той с глава изравни.

До края на мача положения имаше и пред двете врати, като отново горната греда отрази изстрел на гостите, този път на Иниеста.

Борещият се да не изпадне Хихон постигна истински подвиг на "Ел Мадригал" по-рано тази вечер, измъквайки едната точка под носа на Виляреал в последните минути на двубоя.

Изненадата бе пълна, тъй като гостите завършиха мача с двама души по-малко заради червени картони на Диас и Састре.

Джузепе Роси даде преднина за "Жълтата подводница" в 29-ата минута, но Диего Кастро в края изравни от дузпа.