Първа загуба на Леванте остави Реал на върха в Испания

Този път футболистите на Леванте не успяха да изпитат радост на терена Снимка: Getty Images
Този път футболистите на Леванте не успяха да изпитат радост на терена

Суперсензацията от началото на сезона в Примера дивисион Леванте записа първата си загуба при визитата си в Памплона.

Валенсианци отстъпиха на Осасуна с 0:2, а с това и лидерското си място в класирането, позволявайки там да се настани Реал (Мадрид).

Развръзката на мача дойде в края на първото полувреме.

В 39-ата минута Чехудо изведе Осасуна напред, след като пое пред наказателното поле една лошо избита от бранител на Леванте топка, заходи встрани и отправи шут. Последва рикошет, който изненада стража на гостите и влетя в неговата мрежа.

Само 180 секунди по-късно отново неорганизирани действия в дефанзивен план на валенсианци позволи на настоятелния Нино да покачи.

В 59-ата минута авторът на първото попадение Чехудо си заработи втори жълт картон, но въпреки това домакините устискаха до края и не позволиха Леванте да се върне в мача.

Атлетико (Мадрид) прекъсна кошмарната си серия от 5 последователни мача без победа в Ла Лига и общо 7 във всички турнири, надделявайки с 3:1 над Сарагоса на "Висенте Калдерон".

Два гола за "дюшекчиите" отбеляза Адриан, а третият бе дело на Домингес. Точен за госите пък бе Елдер Пощига.

Така столичани се изкачиха в горната половина на таблицата с 13 точки.