Барселона и Реал се препънаха заедно

Валенсия и Барселона изиграха здрав мач, който приключи без победител Снимка: Getty Images
Валенсия и Барселона изиграха здрав мач, който приключи без победител

Испанските колоси Барселона и Реал (Мадруд) направиха дружни грешни стъпки в мачовете си от V кръг на Примера дивисион.

Каталунците завършиха 2:2 срещу Валенсия на "Местая" в голямото дерби в сряда вечер, а "Белия балет" не успя да се наложи над Расинг Сантандер и стигна до нулево реми.

"Прилепите" загубиха първите си точки от началото на сезона в Ла Лига, след като в първите си три мача имаха само победи. Те не бяха далеч и от четвърта поредна, след като до 77-ата минута водеха с 2:1.

Ерик Абидал си отбеляза автогол в 12-ата минута, засичайки ниско центриране отляво в собствената си врата.

Две по-късно обаче Лионел Меси даде перфектен извеждащ пас към Педро Родригес и крилото прониза Гуаита с изстрел в близкия му ъгъл.

В 23-ата минута Валенсия отново ликуваше. След нов пробив по лявото крило и последвало центриране Пабло Ернандес бе оставен абсолютно сам в наказателното поле и от упор излъга Валдес за 2:1.

Барселона очаквано наложи тотален натиск, който се засилваше с всяка изминала минута. В 77-ата минута Меси отново остави без дъх своите фенове, осъществявайки втората си аситенция в срещата. Аржентинецът копна топката над цялата домакинска защита, за да изведе Фабрегас сам срещу вратаря и хладнокръвно да го преодолее.

Обратът можеше да стане пълено в последните минути на двубоя, но след пореден гениален пас на Меси Вия от непосредствена близост не успя да вкара след чудесна намеса на Гуаита.

Реал на свой ред записа втори пореден разочароващ мач. Само в рамките на три дни мадридчани загубиха общо 5 точки и не отбелязаха нито един гол.

Играта на подопечните на Жозе Моуриньо хич не вървеше срещу непретенциозния Расинг Сантандер и логично се стигна до 0:0.

"Белите" бяха застигнати в класирането от своите съграждани от Атлетико, разгромили с 4:0 Хихон. Нови два гола на своята сметка записа Радамел Фалкао, а преди него Лора след автогол и Домингес бяха дали солиден аванс на "дющекчиите".

В четвъртък са останалите два мача от кръга. Еспаньол посреща Хетафе, а Бетис е домакин на Сарагоса. Ако "зелено-белите" от Севиля успеят да спечелят, то те ще оглавят еднолично класирането с пълен актив от 12 точки.