Египет се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Африканските нации

Шампионът от последното издание на турнира за Купата на Африканските нации - Египет се класира за 1/4-финалите на тазгодишното издание, след като победи с 2:0 тима на Мозамбик и оглави класирането в група "C" с актив от 6 точки.

„Фараоните" поведоха в началото на второто полувреме, след като автогол си отбеляза Дарио Кан. Крайното 2:0 оформи  в 81-ата минута резервата Мохамед Гедо.

В другия мач от групата Нигерия победи с 1:0 Бенин и излезе на второ място в класирането с 3 точки.

Единственото попадение бе дело на нападателя на Евертън Якубу Айегбени от дузпа в 42-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Ромуалд Боко, след удар с глава на Питър Одемвинги. Успехът днес донесе първи точки на нигерийците, които в първия си мач бяха победени от шампиона Египет.

В последните мачове от групата Египет среща Бенин, а Нигерия ще играес Бенин.

Тагове: египет, нигерия