Специалния: Роналдо е невероятен

Моуриньо иска Реал да играе с Челси на финала Снимка: Getty images
Моуриньо иска Реал да играе с Челси на финала

Треньорът на Реал Жозе Моуриньо не спести похвалите си за Кристиано Роналдо след победата с 4:1 над московския ЦСКА във втория осминафинал в Шампионската лига. Португалецът вкара два гола, а Реал с лекота се класира за следващия етап на турнира с общ резултат 5:2.

„Кристиано Роналдо е невероятен. С оглед на головете, които вкара през миналия сезон, нормално е да смятаме, че той не може да играе по-добре, но той вече е на ново ниво - обясни Моуриньо.

„Мнозина смятаха, че мачът с ЦСКА ще е лесен, но аз знаех, че това е съперник, който не трябва да подценяваме. Хареса ми зрелостта, която показахме на терена. До 3:0 напълно контролирахме хода на мача. Тимът игра добре, макар и не изключително. При 3:1 малко се изнервихме, но след това решихме мача. Отборът е много добре балансиран и доказателство за това е, че две поредни години се класираме за четвъртфиналите на Шампионската лига.

„Няма значение кой ще е следващият ни съперник. Определено има някои отбори, които са по-силни от другите, но който ни се падне, той ще е. Хората не могат да разберат колко много обичам Челси и знам, че ако играем с тях на четвъртфиналите или на полуфиналите, те ще са страхотен съперник. Радвам се, че Челси се класира, но искам да се срещнем чак на финала."