Тотнъм с шокиращ обрат срещу Арсенал

Мениджърът на "артилеристите" Арсен Венгер бе съкрушен след загубата в дербито Снимка: ESPN Soccernet
Мениджърът на "артилеристите" Арсен Венгер бе съкрушен след загубата в дербито

Тотнъм успя да обърне от 0:2 до 3:2 своя местен съперник Арсенал на собствения му стадион "Емирейтс" в лондонското дерби днес.

До голяма степен заслугата за шокиращия резултат бе на самите "артилеристи", които поведоха с два гола през първото полувреме, но отстъпиха инициативата след почивката.

Въпреки попадението на намиращия се в страхотна форма напоследък уелсец Гарет Бейл, с което "шпорите" намалиха резултата, изглеждаше, че Арсенал поне временно ще задмине Челси на първото място в класирането на Висшата лига преди мача на "сините" като гости на Бирмингам.

В 67-ата мин. обаче дойде глупавата грешка на капитана на "топчиите" Франсеск Фабрегас, който изби топката с ръка в наказателното поле при пряк свободен удар, изпълнен от Рафаел ван дер Ваарт.

Холандската звезда на Тотнъм изравни от бялата точка и мачът вървеше към равенство, когато отново след негово центриране от фаул френският защитник Юнес Кабул се извиси и фиксира крайното 2:3.

Победата бе първа за Спърс на стадиона на техния съперник от 17 години, а Арсенал не бяха губили в две поредни срещи на "Емирейтс" (при предишното си домакинство те паднаха от Нюкасъл с 0:1) от 13 сезона.

Друго събитие в днешния мач бе завръщането на терена на националния нападател на Англия Джърмейн Дефо, който лекуваше тежка контузия от месец септември насам, но влезе на почивката за Тотнъм и допринесе за обрата в дербито.