Шалке с проблеми още при заминаването за Англия

Опитът на Шалке 04 да се класира за първи път в историята си на финал в Шампионската лига започна с грешна стъпка Снимка: Getty Images

С проблеми започна вчера опитът на германския Шалке да се класира за финала в Шампионската лига. Както е известно, тази вечер от 21,45 ч. Шалке излиза срещу английския Манчестър Юнайтед в среща реванш от полуфиналите на турнира. В първия двубой Юнайтед спечели с 2:0.

"Кралскосините" бяха задържани вчера в продължение на два часа на летището, тъй като петима от играчите на тима, които са от страни извън Европейския съюз се нуждаеха от входни визи за Англия.

Официалните лица от клуба настояваха, че всички необходими за това документи са били внесени навреме, но в крайна трябваше да се вадят специални разрешителни на бразилеца Еду, перуанеца Джеферсън Фарфан, японеца Ацуто Учида, иранеца Али Карими и китаеца Джунмън Хао.

След двучасова бъркотия "кралскосините" все пак отлетяха към Манчестър. Днес те ще гонят първа победа на английска земя като до този момент имат в актива си едно равенство и три загуби. Юнайтед пък имат лоши спомени от последните си четири сблъсъка с германски отбори в елиминационната фаза на надпреварата, като във всеки от тези случай, те биват отстранени.

"Червените дяволи" обаче все още нямат загуба на собствения си стадион, при това не само в Шампионската лига, но и в останалите турнири, в които участва през този сезон. Те обаче са и по-опитният отбор, тъй като за Шалке това е първо участие в тази фаза на надпреварата. Юнайтед пък имат четири финала, три, от които спечелени.

Освен това, англичаните винаги досега са успявали да продължат в следващата фаза на двубоите на елиминация, когато са побеждавали в първия мач като гост. Това се е случвало 14 пъти досега и нищо чудно днес да стане за 15 път.

Заради предстоящия тежък сблъсък с Челси в първенството в неделя и комфортната преднина от два гола се очаква част от титулярите на Манчестър Юнайтед да получат почивка за днешния мач.

Очаква се именно Бербатов и Оуен да са нападателната двойка на тима в този мач, докато на Рууни ще му бъде дадена почивка. Фабио да Силва няма да може да вземе участие в двубоя заради контузия, а Едвин ван дер Сар и Майкъл Карик също може да получат почивка. Вратарят на "червените дяволи" Андрес Линдегаард и Дарън Флетчър може да са сред стартовите 11 на Фъргюсън.

В състава на Шалке 04 Бенедикт Ховедес и Клаас Ян Хунтелаар са под въпрос заради контузии и до последния момент няма да е ясно дали ще играят.

Раул и Джеферсон Фарфан ще водят атаката на немците, като двойката е отбелязала цели девет попадения в Шампионската лига този сезон.