Един от лидерите в НБА разгроми Везенков и компания

Сакраменто Кингс имаше една от най-тежките си вечери за сезона в Националната баскетболна асоциация и със сигурност най-лошата в своята зала.

Гостуващият в нея лидер на Изток Бостън Селтикс изнесе лекция и спечели със 144:119, като мачът бе лишен от интрига още след третата четвърт.

Селтикс водеше със 113:90 преди последната част, която бе формалност. В нея треньорът на домакините даде и 6 минути на игрището на Александър Везенков, който бе записал също точно 6 в трите четвърти преди това. С общо 12 игрови минути, в които рядко получаваше топката и имаше възможности да атакува коша, българинът вкара 3 точки (1/3 опита от тройката) и добави 3 рибаунда в личната си статистика.

Разликата достигаше и 30 точки, не падаше под 25, като в края залата почти се изпразни. Превъзходството на Бостън бе явно, а неслучайно това е отборът с най-добри показатели на Изток в NBA - вече 21 победи и 6 загуби.

Сакраменто е с 16-10 в баланса, като прекъсна серия от три поредни успеха.

Дерик Уайт и Джейлън Браун вкараха по 28 точки за победителите, а ДеАрън Фокс поддържаше огъня за Сакраменто с 29.