Силен мач за Везенков, но Къри отказа "кралете"

Александър Везенков наниза 10 точки, но отборът му Сакраменто Кингс не успя да зарадва феновете си с победа в първото домакинство за сезон.

"Кралете" допуснаха поражение в севернокалифорнийското дерби срещу Голдън Стейт - 114:122, а Стеф Къри бе неудържим.

Българското крило се появи в игра малко след средата на първата четвърт и наниза две поредни тройки за своя отбор.

Равносметката за Везенков изглежда така - 12 минути и 10 точки при висока успеваемост от игра. Той бе стопроцентов за две точки (2/2) и 50% от тройката (2/4), като добави и 1 борба към статистиката си.

От другата страна обаче бе вездесъщият Къри - 41 точки при 19 шута от игра и 7/10 от тройката. Клей Томпсън наниза 18, а Крис Пол се отчете с 10 плюс 12 асистенции.

Така и двата отбора вече имат по 1 победа и 1 загуба. Следващата среща в календара на "кралете" е у дома срещу Лос Анджелис Лейкърс в 3:00 часа в понеделник.