Уникален Дюрант засили Дрийм тима към победа на старта

Уникален Дюрант засили Дрийм тима към победа на старта Снимка: Getty Images

Баскетболният тим на САЩ започна по категоричен начин участието си на Олимпийските игри в Париж и защитата на титлата си.

Звездите от Дрийм тима отнесоха Сърбия със 110:84 в първия си мач от Игрите и показаха категорично превъзходство над един от големите си конкуренти за първото място.

Сърбите започнаха добре мача и оказаха съпротива в първите две четвърти, но нямаха шанс, когато съперникът им превключваше на по-висока предавка.

Над всички беше Кевин Дюрант, който направи уникално включване и през първото полувреме вкара 8 от 8 стрелби, за да наниже 21 точки.

Най-вече благодарение на него САЩ се оттегли с 9 т. преднина на почивката, а след това покачи нивото и натрупа още преднина.

В същата група "C" Южен Судан победи Пуерто Рико по-рано днес.

Следващият мач на САЩ е в сряда от 22:00, когато селекцията на Стив Кър ще се изправи срещу Южен Судан.