Лудогорец пак бие, излезе трети

Клаудиу Кешеру вкара два гола за шампионите Снимка: ludogorets.com
Клаудиу Кешеру вкара два гола за шампионите

Лудогорец се възстанови по най-добрия начин след равенството 0:0 със Славия и победи с 3:1 Дунав Русе на своя „Лудогорец Арена“ в мач от седмия кръг на Първа лига.

Резултатът откри Джоди Лукоки в 26-ата минута след двойно подаване с Клаудиу Кешеру и с красив удар даде аванс на домакините.

В началото на втората част разградчани решиха мача в своя полза. В 51-вата домакините удвоиха аванса си чрез Кешеру, който се разписа след центриране от корнер.

Само две минути по-късно Кешеру вкара и втория си гол. Румънският нападател бе добре изведен и с техничен удар прехвърли Филип Димитров, за да направи резултата класически.

Все пак, Дунав успя да върне едно попадение чрез Иван Коконов в 76-ата минута.

Десетина минути преди края Лудогорец можеше да вкара и четвърто попадение, но Димо Бакалов ударът на срещна напречната греда.

С победата шампионите се изкачиха на третото място с актив от 14 точки, на две зад втория ЦСКА-София и на пет зад лидера Левски.