Григор преодоля и Поспишил в Синсинати

Григор победи Поспишил след два тайбрека.

Western & Southern Open, II кръг

Григор Димитров – Вашек Поспишил 7-6(4) 7-6(5)

Григор Димитров достигна до третия кръг на турнира "Western & Southern Open" след победа над канадеца Вашек Поспишил. Срещата отново бе на нетелевизионен корт, както и в неделя на старта на надпреварата срещу Лукаш Росол. Българинът надигра Поспишил с два тайбрека - 7-6(4) 7-6(5).

Началото на двубоя бе отлично за първата ни ракета - пробив в подаването на Поспишил. За съжаление Григор не успя да задържи този пробив преднина и канадецът го върна в шестия гейм от мача, за да изравни за 3-3 гейма.

Следващите няколко гейма преминаха под диктатурата на сервиращите, за да се стигне до 5-5 и сервис на Поспишил, за чието пробиване Гришо имаше две поредни точки, но не успя да реализира нито една от тях. Последва изравняване от страна на Григор за 6-6 и тайбрек, който G-Force успя да вземе със 7-4 и след 55 минути игра се поздрави с успеха в първата част.

Григор имаше две възможности за брейк в първото подаване на Вашек във втория сет, но не успя да се възползва. Следващите няколко гейма се развиха без драма, докато при 4-3 за Григор, пред него се отвори шанс да пробив и да сервира след това за мача, но не сполучи. В следващия гейм световният №47 получи 3 поредни брейкбола, но Димитров отговори с 5 поредни точки за 5-4.

Тайбрек реши и този сет след като двамата не можаха да се пробият. Григор набързо поведе с 3-0 и два мини-пробива, но двойна грешка прати единия от тях в историята. Димитров получи 3 поредни мачбола, от които канадецът отрази два, но в крайна сметка най-добрият ни тенисист успя да си спести трети сет и приключи тази оспорвана среща със 7-5 във втория тайбрек.

В следващия кръг Григор очаква световния №2 Анди Мъри или представителя на домакините Марди Фиш.