Маги Малеева взе титлата на Уимбълдън

Магдалена Малеева и Рене Стъбс спечелиха титлата на Уимбълдън в женския турнир на легендите

Магдалена Малеева и Рене Стъбс спечелиха титлата в женския турнир на легендите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Маги и австралийската победиха на финала легендата Мартина Навратилова и Селима Сфар (Тунис) с 3:6, 7:5 и 10:8 след час и 32 минути игра.

Навратилова и Сфар не допуснаха пробив на Малеева и Стъбс в първия сет и го взеха за малко повече от половин час. Веднага след това обаче заваля дъжд и мачът беше преместен на централния корт.

Във втория сет Малеева и Стъбс на четири пъти повеждаха с пробиви в резултата, но успяха да увеличат аванса си при сервиса на Рене за 7:5 гейма, което им осигури равенството в мача.

Така се стигна до тайбрек, който трябваше да определи новите шампиони в турнира. В началото Навратилова и Сфар поведоха с 4:1 точки, но изравняването дойде при 4:4, а след това резултатът вървеше точка за точка до 7:7.

Веднага след това Маги и Рене направиха мини пробив, за да поведат с 9:7. Мачът се реши при 9:8, когато след сервис на Малеева Сфар не успя да отиграе ретура по най-добрия начин.

В женския турнир на легендите на Уимбълдън участваха 8 двойки бивши професионални тенисистки, всички поканени от организатора.