Наказателна акция короняса Джокович за рекорден седми път на Australian Open

Джокович беше безапелационен във финала и не даде шансове на съперника Снимка: Getty Images
Джокович беше безапелационен във финала и не даде шансове на съперника

Новак Джокович триумфира по безапелационен начин на Australian Open и разби Рафаел Надал във финала с 6:3, 6:2, 6:3.

Очакваното голямо дерби между двамата гиганти не се състоя, тъй като сърбинът надигра напълно противника си и спечели турнира в Австралия за рекорден седми път.

Това е 15-и трофей от Големия шлем за него и с това той изпревари Пийт Сампрас, за да се доближи на 5 трофея от абсолютния рекордьор Роджър Федерер.

А след този 53-и сблъсък между Джокович и Надал, Ноле вече води с три победи в съперничеството.

Първият сет завърши само за 37 минути, като Новак проби рано за 2:0 гейма и нямаше никакви проблеми при своите сервиси срещу доста неуверения Надал.

През втората част Джокович продължи да взима лесно своите сервис геймове, докато испанецът изпитваше известни проблеми и допусна пробив за 2:3.

В оспорван следващ гейм Ноле успя да затвърди пробива и после да осъществи още един, за да дръпне с 5:2. Оттам нататък той отново не се затрудни да затвори сета.

В последния сет Джокович пак проби бързо за 2:1 и изглеждаше, че срещата ще продължи по познатия развой. Надал обаче стигна до първата си точка за пробив в мача при 2:3. В този решителен момент Рафа сгреши и противникът му се възползва, за да преодолее краткото си разколебаване и да измъкне гейма.

До края Джокович беше уверен и приключи победно мача за два часа и шест минути игра.

Това се оказа най-краткият финал в голямото съперничество между двамата, а за пръв път в кариерата си Матадора загуби финал за Големия шлем без да вземе сет.