Летящ старт за Григор в Мелбърн

Григор започна с експресна победа тазгодишния Australian Open.

Григор Димитров започна с убедителна победа в първия кръг на Australian Open. Първати ни ракета даде само седем гейма на Дъстин Браун за крайното 6-2 6-3 6-2 в рамките на 69 минути.

Димитров набързо дръпна с пробив и 3-0 за по-малко от 10 минути. Българинът стигна до още един брейкпойнт, но два добри сервиса, гарнирани с агресивно воле донесоха първи гейм на сметката на Браун. Димитров продължи да печели подаванията си доста скоростно, като поддържаше разиграванията в рамките на 5 удара, а същевременно проби още веднъж и затвори сета за 25 минути.

Статистиката сочеше 8 уинъра и само 1 непредизвикана грешка за Григор, докато съперникът му беше сгрешил цели 10 пъти. Във втория сет Димитров продължи доминацията на свой сервис, но разликата беше, че и Браун се стабилизира в подаванията си.

Или поне така изглеждаше до момента, в който българинът не реши да натисне. При 4-3 Григор изигра две силни точки, като двойна грешка на родения в Ямайка германец означаваше 0-40. И макар Браун да се добра до 40-40 със серия от стабилни сервиси, след няколко мига на таблото светна резултат 5-3. А поредният експресен гейм за Григор затвори и втория сет в негова полза за 6-3.

При 2-2 в третата част, Браун отново подари 2 брейкпойнта на българина с двойна грешка. Лошо подготвено излизане на мрежата даде на Димитров цялото време на света за качествен минаващ удар и той не сбърка - пробив и 3-2. Това окончателно приключи съпротивата на германеца, който дори загуби следващия си сервис на нула за 2-5.

Григор не губи повече време и с нов гейм на нула се изстреля във втория кръг. Следващият съперник на българина е Лукаш Лацко, който надделя трудно над Максимо Гонсалес в пет сета - 4-6 6-2 7-5 6-7(4) 6-1. Григор и словака не са се срещали на ниво ATP. През 2012 г. българинът надиграва словака със 7-5 6-3 на чалънджъра в Орлеан, Франция.