Пиронкова с тежка загуба в Шънджън

Цветана Пиронкова загуби с 1-6, 1-6 от Алисън Риск във втори кръг

Цветана Пиронкова изживя един от онези дни на корта, в които просто нищо не се получаваше по начина, по който го иска, и отпадна във втори кръг на Shenzhen Open след 1-6 1-6 от Алисън Риск.

Американката тръгна в атака от първия гейм на мача и в нито един момент не промени тази стратегия, докато Пиронкова така и не намери ритъма си. Още първото подаване на българката се превърна в мъчителна 16-минутна битка, която Цвети загуби при 7-ия брейкбол. Риск затвърди на нула и за 3-0 и скоро се добра за нов брейкбол за 4-0, който реализира с форхенд уинър.

Пиронкова успя да вземе почетен гейм за 1-5, но статистиката сочеше, че в откриващия сет спечели едва 43% от точките след първи сервис, докато при Риск този процент бе 91. Световната №36 затвори частта след 39 минути на корта с още един нулев гейма за 6-1.

Вторият сет ни предложи същия сценарий, при който Риск играеше на високо ниво, но и бе подпомогната от многото непредизвикани грешки на Пиронкова. Световната №36 продължи да доминира на корта и затвори мача с 6-1 6-1.