Димитров срещу Федерер 1-2 (на живо)

Григор се бори за първа победа над Маестрото.

Григор Димитров играе в третия кръг на Australian Open срещу Роджър Федерер.

Резултатът в сетовете вече е 1-2. Швейцарецът поведе с 1-0, след като беше безгрешен в своите сервис геймове и успя да пробие Григор в седмия гейм. Димитров обаче покачи много нивото и изравни, но в четвъртия сет взе само един гейм - 4-6 6-3 1-6.

Българинът все още няма победа в четирите си досегашни сблъсъка с Маестрото, но преди две седмици в Бризбън за първи път спечели сет и изглеждаше близо до мечтаната цел при поражението с 4-6 7-6(4) 4-6.

Федерер спря именно в трети кръг на миналогодишния Australian Open и то след загуба от Андреас Сепи, когото беше победил в предишните им 10 двубоя.

Димитров и Федерер са се сблъсквали четири пъти в официални мачове, но съперничеството им се разпростира само в два града – Базел и Бризбън. Двамата се срещнаха за пръв път през 2013-а в родния град на швейцареца – Базел, когато той спечели с 6-3 7-6(2).

На следващата година, отново там, Федерер победи със 7-6(4) 6-2. През 2015-а дойде успехът на полуфинал в Бризбън с 6-2 6-2, а преди две седмици на четвъртфинала Григор се намираше най-близо до първия си успех.

Петият сблъсък между двамата можете да проследите на живо в TennisKafe.com.