ATP уволни съдията от най-дългия финал на Уимбълдън

Деймиън Стайнър ще остане в историята като съдията от най-дългия финал на Уимбълдън, който продължи четири часа и 57 минути Снимка: Getty Images

ATP уволни съдията от финала на тазгодишния финал на Уимбълдън Деймиън Стайнър за това, че е дал поредица от интервюта, без позволението на организацията.

44-годишният аржентинец реферира най-дългия финал в историята на Уимбълдън, при който Новак Джокович победи Роджър Федерер със 7-6(5) 1-6 7-6(4) 4-6 13-12(3).

Стайнър е дал поредица от интервюта в родината си Аржентина, което противоречи на правилата на ATP.

„След вътрешно разследване стана ясно, че Стайнър е дал поредица от интервюта, без да поиска позволението на ATP.

В допълнение, голяма част от съдържанието в интервютата на Стайнър е директно нарушение на протокола, според който съдиите трябва да се въздържат от коментиране на различни инциденти или мачове, отделни играчи, други съдии или правила в интерес на запазване неутралност във всеки един момент“, се казва в официално изявление на ATP.

Все пак, Стайнър ще остане в историята като съдията от най-дългия финал на Уимбълдън, който продължи четири часа и 57 минути.