Цвети отпадна от турнира в Прага

Цвети изигра добър мач срещу Плишкова.

Цветана Пиронкова загатна, че можем да очакваме силни мачове от нея през клей сезона, но не успя да спре Каролина Плишкова и загуби от водачката в основната схема в турнира в Прага с 6-3 3-6 6-7(1) на осминафинал.

Последният четвъртфинал на клей за българката беше през 2012-а в Бостад, а с днешата си в първия сет тя заслужи да повтори това постижение, само че след това остави чехкинята да диктува темпото.

Цвети днес изигра изключително стабилен откриващ сет на свой сервис и не даде дори брейкпойнт на съперничката си. При 2-1 българката пропиля три брейкпойнта с твърде пасивна игра.

В следващото подаване на Плишкова, нашето момиче отново стигна до 15-40 и този път чехкинята се пропука с бекхенд в аут при втория шанс. Нататък Пиронкова спечели още два рутинни сервис гейма и затвори сета за 33 минути.

Ретур уинър и непредизвикана грешка на Плишкова позволиха на Цвети да потегли с пробив и във втората част.

Нататък обаче, качеството на сервиса на бългаката спадна и в две поредни подавания чехкинята стигаше до 0-40 и с два брейка наниза серия от пет гейма поред, с която изравни сетовете с 6-3.

Пиронкова влезе в решителния сет с ново 0-40 и загуби подаването си на нула, но психически се задържа в битката и след четири шанса подпечата рибрейка за 1-1 с перфектна атака към мрежата.

Плишкова освободи напрежението като заби ракетата си в корта и това й се отрази добре, защото с форхенд по правата в ъгъла на корта, чехкинята стигна до 15-40 в гейма на Пиронкова. Бекхендът на Цвети днес работеше безотказно и я измъкна от тежката ситуация.

Пиронкова саботира шансовете си за победа като подари пробив за 3-4 на Плишкова с двойна грешка, но опряна до стената се добра до рибрейк за 5-5.

След още два гейма на сметката са сервиращите се наложи тайбрек да реши спора. За съжаление, в него поставанета под №1 в схемата триумфира с категоричното 7-1 и лиши Цвети от втора Топ 20 победа през сезона.