Григор започва срещу Зверев или Додиг

Димитров започва директно от втория кръг.

Григор Димитров ще открие участието си на BNP Paribas Open срещу Иван Додиг или Александър Зверев. Българинът почива на старта, а във втори кръг ще очаква победителя от мача между хърватина и германския тийнейджър, който се намира във впечатляваща форма и през уикенда загуби тежка петсетова битка с Томаш Бердих в купа „Дейвис“.

Вероятният съперник на Димитров в трети кръг е доста неудобен – Жил Симон. Талантът ни изостава с 1-4 в преките двубои с французина, но пък спечели единствената си победа през този сезон в Бризбън с прекрасна игра за крайното 6-3 7-6(10). Ако Димитров успее  да преодолее и това препятствие, в четвърти кръг той може да получи още един шанс за първи успех в кариерата му над Рафаел Надал. До момента Григор има седем поражения. Испанецът още във втори кръг вероятно ще има доста сериозно изпитание в лицето на Жил Мюлер, а в трети може отново да трябва да излезе на корта срещу Фернандо Вердаско, който го спря на старта на Australian Open.

Всичко това се развива в горната част на втората четвъртина на схемата, от чиято долна част потегля Кей Нишикори. Във втори кръг той вероятно ще срещне коравия Михаил Кукушкин, а по пътя към евентуален четвъртфинал японецът може да се сблъска със Стийв Джонсън, Беноа Пер и Джон Иснър.

Новак Джокович започва в най-горната четвъртина срещу Теймураз Габашвили или квалификант, в трети кръг вероятно го чака Филип Колшрайбер, а нататък варианти са Фелисиано Лопес и Роберто Баутиста Агут. Във втората половина на тази четвъртина е Доминик Тийм, който в първия си двубой ще играе с квалификант. Австриецът вероятно ще се сблъска с поне един измежду Джак Сок, Сам Куери и Джо-Вилфрид Цонга по пътя към евентуален четвъртфинал с Джокович.

В горната част на третата четвъртина на схемата е Ришар Гаске, който си прави компания с Александър Долгополов, Виктор Троицки и Марин Чилич. Давид Гофен е в долната част, където можем да се надяваме на мач със Стан Вавринка в IV кръг.

Последната четвъртина на схемата изглежда изключително експлозивна. Томаш Бердих е в най-горната й част и във втори кръг може да видим зрелищна битка на сервисите с Хуан Мартин дел Потро, който почва с квалификант. Друг страхотен мач, който се оформя е в трети кръг между Бърнард Томич и Милош Раонич, а победителят продължава към потока на Бердих.

В долната половина на тази четвъртина е Анди Мъри, който във втори кръг ще има за съперник Дамир Джумхур или Марсел Гранойерс. В четвърти кръг шотландецът вероятно ще се изправи срещу Ник Кирьос или Гаел Монфис, чиити евентуален сблъсък ще е голямото шоу в III кръг.