Григор загуби тежка битка с Гофен, всичко ще се решава в мача на двойки

Григор загуби тежка битка с Гофен, всичко ще се решава в мача на двойки Снимка: Getty Images

Григор Димитров не успя да продължи започнатото от Димитър Кузманов и загуби битката си с Давид Гофен с 6-4 2-6 2-6.

Преди това Мико победи Стив Дарси с 6-0 6-3 и даде аванс на България в решаващия двубой срещу Белгия на ATP Cup. Така, след загубата на Григор всичко ще се решава в мача на двойки.

България се нуждае от задължителна победа, за да спечели групата си и да се класира на четвъртфиналите, където можем да срещнем Австралия.

Срещата започна добре за българина и той проби за 2-0. И двамата тенисисти обаче не бяха сигурни в подаванията си и, първо, Гофен върна пробива, Григор записа нов за 4-2, но белгиецът направи рибрейк за 4-3. При 4-5 Гофен сервира за оставане в сета, но с възхитителен минаващ удар Димитров записа нов пробив и спечели първата част.

Във втория сет Гришо бе пробит при първите си две подавания, успя да върне един за 1-3, но веднага бе пробит отново за 4-1. Григор бе далеч от най-добрата си форма в тази част и тя бе спечелена напълно заслужено с 6-2.

Неприятностите за България продължиха и в третия сет. Капитанът на отбора ни така и не успя да намери най-добрата си игра и изглеждаше така, сякаш Гофен искаше повече победата.

Белгиецът натискаше още от ретурите, а Григор нямаше отговор за по-агресивната игра на противника си. Гофен проби за 2-1, а при 2-3 Димитров изпусна да върне пробива. След това Гофен загуби само точка в следващите два гейма и затвори сета с ново 6-2.