Българка се класира за осминафиналите на US Open при девойките

Българката Росица Денчева постигна втора поредна победа и се класира за осминафиналите на сингъл при девойките на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Поставената под №10 Денчева се наложи с 6-3 6-4 над представителката на домакините Ишика Ашар.

Българката изостана с 1-3 в първия сет срещу Ашар, но спечели следващите пет гейма, за да затвори частта в своя полза след 6-3.

Във втората част Денчева поведе с 2-0, но след това загуби следващите четири гейма. Тогава Роси отново обърна нещата и на свой ред спечели следващите четири гейма, а с това и мача.

За място на четвъртфиналите Денчева ще играе срещу победителката от мача между №8 в схемата Мингъ Сю (Великобритания) и Кристаша МакНийл (САЩ).

Утре Ива Иванова ще играе срещата си от втория кръг на сингъл срещу Валъри Глозмън (САЩ).