Драма и пропуснати мачболи, но Григор е на полуфинал!

Монте Карло, 1/4-финал

Григор Димитров - Хуберт Хуркач 6:4, 3:6, 7:6(2)

Григор Димитров се класира за полуфиналите на Мастърса в Монте Карло след инфарктна победа с 6:4, 3:6, 7:6(2) над Хуберт Хуркач, №14 в световната ранглиста.

Българинът взе първия сет, но допусна изравняване, а решителната част беше истинска драма. Нашият имаше два скрити мачбола, които пропусна, след което пък бе на косъм от това да изгуби мача. Но оцеля! По-късно пък пропусна два мачбола, за да се стигне до тайбрек, в който Димитров показа нерви от стомана и е на полуфинал.

Българинът започна много стабилно и проби още в третия гейм, след което затвърди за 3:1 и до края на първия сет не изпусна аванса си. Това се оказа и единствената възможност за пробив в първата част - 6:4 за родната звезда.

Във втората българинът започна по-трудно да печели подаванията си за сметка на поляка. Отново един брейк направи разликата, но този път той бе на сметката на Хуркач в шестия гейм, в който поведе с 4:2, а малко по-късно изравни сетовете.

Решителната част започна с размяна на пробиви на старта, след което последваха геймове с подчертано предимство на сервиращите.

Двамата търпеливо чакаха шанса си, а далеч по-опитният Григор стигна до скрит мачбол в осмия гейм при 30:40 и 4:3 в негова полза. Хуркач обаче показа здрави нерви и оцеля, а после и още веднъж, за да изравни резултата.

Разочарованието от пропуснатия шанс сломи българина и той допусна пробив за 4:5, след което Хуркач застана на линията да сервира за мача.

Димитров обаче отказа да се предаде и хвана последния влак, след което отново поведе - 6:5. Напрежението отново се бе прехвърлило изцяло в полето на съперника му и нашият имаше два мачбола в 12-ия гейм, но се стигна до тайбрек. В дългия гейм родният ас осъществи ранни минипробиви и спечели убедително.

На полуфиналите Григор ще играе с Алехандро Давидович Фокина.