Григор след отказването си от US Open: Дали ми харесва? Не, разбира се!

Григор след отказването си от US Open: Дали ми харесва? Не, разбира се! Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на US Open, след като се отказа в четвъртия сет на битката с Франсис Тиафо при резултат 3-6 7-6(5) 3-6 1-4.

Първата ни ракета обясни, че е почувствал дискомфорт още преди началото на мача, след което преследването на ударите на американеца го е довършило.

"Мисля, че случилото се е комбинация от всичко, включително срещата с Андрей Рубльов в предишния кръг. Очевидно тялото ми вече се възстановява по-бавно от преди. Искам да кажа, че усетих няколко неща още преди мача. Но няма смисъл да говоря повече по темата. Това е част от играта и аз трябва да съм с високо вдигната глава - заяви Григор Димитров на пресконференцията след двубоя. -

Трябва да преосмисля някои неща, които мога да променя. Около физическата ми подготовка също. Приемам този четвъртфинал като нещо позитивно. Не искам това да отнема от заслугата на Франсис за победата.

Последните няколко дни изобщо не бяха най-лесните. Натрупват се фактори - усилията, умората, стресът. Това е положението. Просто трябва да оставя това настрана в момента и да се съсредоточа върху това, което предстои. Предстоят много хубави неща."

Това бе второ поредно отказване за 33-годишния Гришо на турнир от Шлема, след като на "Уимбълдън" травма го извади от мача с Даниил Медведев.

"Това е втори пореден турнир от Шлема, на който отпадам по този начин. Мисля, че имам достатъчно опит в себе си, за да знам кога няма смисъл да продължавам повече. Дали ми харесва? Не, разбира се. Но това е положението.

Не знам колко е сериозно (контузията - б.а.), предстоят ми прегледи и те ще покажат. Надявам се да не е нещо сериозно, но нямаше смисъл да продължавам и да рискувам допълнително. Има за какво да съм амбициран до края на годината. На хоризонта се задава и чудесен демонстративен мач с Новак. Искам да завърша сезона по най-добрия начин", каза още Григор Димитров пред журналистите в Ню Йорк.

Снимка: Getty Images