Григор затвърди възхода с нов успех в Синсинати

Григор затвърди възхода с нов успех в Синсинати Снимка: Getty Images

Григор Димитров постигна втора отлична победа на Мастърса в Синсинати и надделя с 6:3, 7:5 над №83 в ранглистата Александър Бублик.

Така българинът се класира за осминафиналите на надпреварата и отмъсти на Бублик за загубата на Уимбълдън преди няколко седмици.

Това беше първи успех на Гришо срещу този противник и той дойде след друга значима победа - тази над №16 в света Роберто Баутиста Агут в първия кръг.

Първата ни ракета започна зле мача на свой сервис и бързо беше пробит, като направи две двойни грешки и вкара само един първи сервис.

Още при първия си брейкбол Бублик се възползва и поведе в резултата. Казахстанецът обаче също се провали на свой сервис, докато Григор реагира страхотно и светкавично поведе с 40:0, а после двойна грешка на съперника му доведе до връщане на пробива.

И при втория си сервис гейм Бублик имаше проблеми, но Гришо пропусна три точки за пробив.

Българинът обаче стабилизира сервирането си и продължи да играе успешно на ретур, за да достигне до необходимия пробив за 4:2 гейма.

След това Димитров беше убедителен до края на сета и го приключи с 6:3.

През втората част Бублик заигра по-добре, а срещата беше равностойна и до пробиви не се стигна до 5:5 гейма.

Тогава в много важен момент Григор изигра силен гейм, поведе с 40:0 и при третия брейкбол стигна до пробив, който му позволи да сервира за мача, от което българинът се възползва.

В следващия кръг Димитров ще срещне водача в схемата на турнира Даниил Медведев или Макензи Макдоналд.