Гришо започва срещу американец, който му е връзвал "геврек"

Америкнецът Макензи Макдоналд ще е първият съперник на Григор Димитров на Мастърса в Маями. Водещият ни тенисист започва от втория кръг, а при победа над Макензи може да срещне Александър Зверев, който от своя страна започва срещу Борна Чорич.

54-тият в света Макдоналд започна на старта с успех над Доминик Кьопфер от Германия с 6:7(8), 6:4, 6:4. Двубоят между двамата продължи 2 часа и 41 минути.

Макензи Макдоналд и Димитров имат един двубой помежду си - на Откритото първенство на Австралия през 2018-а, спечелен от българина в пет сета.

Любопитното е, че в четвъртата част, тогава, след която резултатът стана 2:2, американецът върза "геврек" на нашия - 6:0.