Невероятен Григор пребори крампите и Рубльов и е на четвъртфинал на US Open

Невероятен Григор пребори крампите и Рубльов и е на четвъртфинал на US Open Снимка: Getty Images

Григор Димитров продължава с феноменалното си представяне на US Open и се класира за четвъртфиналите след изключителна петсетова битка срещу Андрей Рубльов.

Първата ни ракета стигна до успеха след 6-4 7-6(3) 1-6 3-6 6-3 и в следващата фаза ще се изправи срещу победителя от двойката Франсис Тиафо - Алексей Попирин.

Двубоят срещу Рубльов продължи над три часа и половина, а освен срещу съперника си Гришо трябваше да се бори и с крампите, които го сполетяха в третия сет.

Затова и руснакът го взе толкова убедително.

В първия Димитров бе безупречен, но във втория битката бе най-сериозна. И двамата имаха колебания и си размениха по един пробив, за да се стигне до тайбрек, където българинът демонстрира по-сериозна класа.

В третия дойдоха проблемите. Микрофоните около корта уловиха Димитров да се оплаква от крампи и проблеми с коляното. В интервюто след мача българинът каза, че в един момент е усетил как "тялото му се разпада", но успя да се възстанови и да вземе петия сет.

Гришо демонстрира изключителен характер, като призна и че опитът му е помогнал много.

"Ако този мач беше преди пет-шест години, може би щях да го загубя. Но опитът е много важно нещо в нашия спорт. Всеки мач те учи на нещо ново и ти предлага ново предизвикателство", каза Григор след мача.