Отказване на съперника прати Григор във втория кръг в Акапулко

Отказване на съперника прати Григор във втория кръг в Акапулко Снимка: Getty Images

Григор Димитров преодоля първия кръг на турнира от сериите ATP 500 в Акапулко. Най-добрата ни българска ракета победи Адриан Манарино с 6-4 3-0 след отказване на французина във втория сет.

Така Димитров продължава уверено към втория кръг на турнира, който спечели през 2014-а.

Това е трети успех от три мача за Гиргор над този съперник. За последно двамата играха отново в мексиканския курорт, като тогава българинът извоюва далеч по-трудна победа.

Във втория кръг го очаква сърбинът Миомир Кецманович. Двамата с Димитров не са играли един срещу друг до момента. Сърбинът е под №46 в света, като победи Фелисиано Лопес на старта на турнира.

Първият сет бе равностоен и продължи 48 минути. Григор обаче успя да стигне до пробив във важния седми гейм, след което задържа преднината си до края на сета. Когато Григор трябваше да сервира, за да поведе с 1-0, спаси три брейкбола и при втория сетпойнт затвори частта с 6-4.

Във втория българинът бързо поведе с 3-0 след два пробива в подаването на Манарино, след което последва и отказването на французина.