Челси издържа големия тест и е на 1/8-финал, Аякс отпадна

Ейбрахам отново се разписа, а Челси излезе от заплетената група H Снимка: Getty Images
Ейбрахам отново се разписа, а Челси излезе от заплетената група H

Челси победи Лил с 2:1 на "Стамфорд Бридж" и успя да излезе от една от най-завързаните групи в Шампионската лига.

Другият отбор от група H, който продължава на 1/8-финалите, е Валенсия след успех с 1:0 като гост на Аякс.

Полуфиналистът от миналото издание на надпреварата пък отпада и ще продължи в Лига Европа, макар че оглавяваше групата преди изиграването на днешните мачове.

В Лондон Тами Ейбрахам откри в 15-ата минута, като засече отблизо центриране от десния фланг.

Сесар Аспиликуета направи 2:0 в 35-ата минута с глава след корнер. Макар че в 78-ата минута Лоик Реми намали на 1:2, "сините" взеха така важните 3 точки.

По същото време на "Йохан Кройф Арена" Родриго вкара единствения гол в 24-ата минута, след като прехвърли вратаря Онана, а Феран Торес записа страхотна асистенция.

Мачът беше двуостър с доста добри положения и за двата тима, но резултатът остана непроменен, а домакините пропускаха и бяха отказани от вратаря на Валенсия Хауме.

В края напрежението доведе до сдърпване между играчите, а Габриел Паулиста от гостите получи червен картон за гневна реакция.

Испанците обаче измъкнаха успеха и завършват първи в групата с 11 т., колкото има и Челси. Аякс остава с 10, а Лил е с 1.